Najwierniejsi z wiernych

artykuł przeglądano: 1 699 razy

Marek Danielkiewicz na aukcjiTo ci, którzy pozostają zawsze. Rozumieją idee, dostrzegają świat wartości i są w stanie opowiedzieć się po jego stronie. Czy znacie takich ludzi? My znamy.

6 lutego po raz dwunasty odbył się charytatywny bal walentynkowy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II. Po raz kolejny gościł nas Zajazd Wincentów, którego gospodarze dokładają wszelkich starań, by uczestnicy imprezy czuli się dobrze i bawili znakomicie. Zresztą sami właściciele także corocznie są naszymi gośćmi. Jeśli nie wymykają się dyskretnie z przyjęcia, ale bawią się wraz z nami do rana, to znaczy, że czują się z nami dobrze

W tym roku bal otworzył koncert Agaty Rymarowicz. Artystka przeniosła nas do krainy łagodności, gdzie królują Bieszczady, poezja śpiewana i zwykła, ludzka wrażliwość. Wartości nie do przecenienia. Po koncercie zebrała gorące brawa, zupełnie zasłużone.

Jak co roku, wręczyliśmy Anioły Dobroci. To rodzaj podziękowania dla tych, którzy wspierają działalność Stowarzyszenia i pomagają naszym podopiecznym w sposób szczególny. Tym razem nagrody trafiły do p. Jolanty Babicz i p. Janusza Bodziackiego. Nie mamy co do tego wątpliwości – nasze Anioły znalazły się we właściwych rękach.

Parkiet należał do zespołu EVER. Tu już niczego wyjaśniać nie trzeba. Kto raz bawił się przy ich muzyce, ten wie, że kryterium udanej imprezy stanowi stopień bólu nóg, kiedy człowiek już by siadł odpocząć, ale nie może, bo tak fajnie grają. No to bolały te nogi, bolały…

Wydawać by się mogło, że jeśli ktoś organizuje imprezę po raz dwunasty, to jest w stanie wszystko przewidzieć i nad wszystkim panuje. Nic bardziej mylnego. Tegoroczny bal pokazał, że nasi goście należą do grupy ludzi nieprzewidywalnych. Podczas licytacji przebijali samych siebie i bawili się świetnie. W pewnym momencie nasi goście zaczęli się zastanawiać, co by tu jeszcze (bądź – kogo) zlicytować. Na szczęście nad wszystkim czuwał Modest Rubach, a jego zapiski z przebiegu aukcji obrosły już legendą. W związku z powyższym może należałoby się zastanowić, czy w przyszłym roku nie wystawić na licytację tych notatek. Z pewnością byłby to biały kruk…

Prócz aukcji przewidzieliśmy loterię, na której tradycyjnie już każdy los wygrywa. Losy rozeszły się w błyskawicznym tempie. I tak, dzięki hojności naszych przyjaciół, jedni wyszli z balu z gustownym zestawem kosmetyków, a inni… wyjechali na mopie… tu już rządził czysty przypadek. Nie jest natomiast przypadkiem kwota, którą zamknęła się impreza: 17.798,62 zł. Na taki wynik złożyły się: aukcja, loteria, serce i ofiarność naszych gości. Ktoś powie – stać ich na to. Pewnie jest w tym racja. Ale wszyscy dobrze wiemy, że każde pieniądze można wydać na wiele sposobów, niekoniecznie na pomoc innym. Jeśli ktoś chce w taki sposób wesprzeć naszych podopiecznych, to my możemy tylko schylić przed nim głowę. Dlaczego? Bo dzięki takim ludziom będziemy mogli zawalczyć o operację dla niewidomego Pawełka, dzieciaki wyjadą na turnusy rehabilitacyjne, ktoś dostanie pomoc żywnościową.

Wychodząc z imprezy Radek Kozakiewicz powiedział do nas: „Dziś byli tu najwierniejsi z wiernych”. Zabrzmiało prawdziwie. Patrząc na naszych gości nie mamy wątpliwości, że tak właśnie było. Nawet jeśli ktoś nie mógł przyjść (sytuacje życiowe bywają różne), postarał się, by na aukcję i loterię nie zabrakło nam fantów. To też są najwierniejsi z wiernych. Znacie takich ludzi? My znamy. I gorąco dziękujemy wszystkim – za obecność, świetną zabawę i wsparcie.

Ciąg dalszy nastąpi

Szczególne podziękowania dla:

Urszula i Ryszard Kosiarscy – ERIS PARTNER, Jolanta Babicz, Jolanta i Rafał Smyk, Grzegorz Poznański PSS Społem, Janusz i Jarosław Waśkowscy MLEXER, Dreko-Joanna, Salon Fryzjerski Luiza, Nadleśnictwo Lubartów, Gabinet Kosmetyczny NOELLE, PGK Lubartów, WIBRO, Zajazd Wincentów (przeszli samych siebie), Beata i Antoni Olesiejuk – Laboratorium Diagnostyczne, Apteka Farmakon, Jerzy Tomasiewicz, GYM-FIT Marta Grudzień, Krystyna Ołtuszyk, Sławomir Nowakowski, Violetta i Jarosław Siwiec – NZOZ LABMED, Agnieszka Skomra, Salon Fryzjerski Anna Kowalczyk, Stella, Radosław Szumiec, Marek Danielkiewicz, DePro Arkadiusz Derecki, Centrum Piękna i Relaksu, Janusz Pożak – LUVI, Aneta Kusyk, Małgorzata Wronowska, Edyta Weremczuk, Marcin Jabłoński, Michał Jędrzejewski – fotografia, Agnieszka Gil, Urszula Czakon, Anna i Eugeniusz Romanek, Artur Garbacz KP Policji Lubartów.