Tęskniliśmy za Wami…

artykuł przeglądano: 242 razy

11 lutego odbył się 17. bal charytatywny Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Po dwóch latach ciszy, zamknięcia, izolacji, w końcu mogliśmy się spotkać z ludźmi, którzy od lat są naszymi Przyjaciółmi. Tradycyjnie już impreza odbyła się w gościnnych wnętrzach Zajazdu Wincentów. Była doskonała kuchnia i świetny zespół. Było też wiele rozmów przy stołach o tym, jak ten czas dał nam wszystkim do myślenia. Tęskniliśmy za Wami. A teraz, kiedy zamykamy sprawy związane z balem, jest czas na podziękowania, bo mamy za co dziękować.

Pierwsze słowa wdzięczności kierujemy do naszych gości. To oni znaleźli czas i chcieli go z nami dzielić z nieukrywaną radością. Otworzyli przed nami swoje serca i wsparli naszych podopiecznych swoją hojnością podczas aukcji i loterii. Niektórzy tak dalece zaangażowali się w aukcję, że nawet w ramach wspólnoty małżeńskiej przelicytowywali się wzajemnie. Dowiedzieliśmy się także, że na aukcji można wystawić 50,00 złotych i sprzedać je za 120,00 złotych, dobrze się przy tym bawiąc. Ogółem wpływy z aukcji i loterii wyniosły 11.080,00 złotych. To bardzo dużo i za każdą złotówkę jesteśmy ogromnie wdzięczni. Możecie być pewni, że dobrze spożytkujemy te pieniądze i  nic się nie zmarnuje.

Podczas balu spotkał nas ogromny zaszczyt. Centrum Europy Wschodniej UMCS wyróżniło nasze Stowarzyszenie medalem im. św. Cyryla i Metodego za działalność na rzecz uchodźców z Ukrainy. Kapituła doceniła nasz wkład w pomoc ofiarm wojny, uruchomienie punktu zbiórki i dystrybucji darów, zakup książek dla dzieci ukraińskich  i wyposażenie dla nich świetlicy. Dziękujemy za tak zaszczytne wyróżnienie.

Dziękujemy także tym, którzy włożyli wiele wysiłku, by bal mógł się odbyć. Mamy tu na myśli firmy i osoby prywatne, które przekazały przedmioty na aukcję i loterię. Jedni ofiarowali nam swój talent, drudzy pieniądze, a inni jedno i drugie. Wszyscy jednak otworzyli własne serca i ogromne pokłady wrażliwości, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

Organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga wiele pracy, związanej z przygotowaniem aukcji i loterii. Zajmuje się tym od lat Iwona Wiącek, która cierpliwie i z wielkim znawstwem kataloguje wszystkie przedmioty wpływające na loterię, dokonuje selekcji, opisuje i weryfikuje, przygotowując je należycie. Nie sposób przecenić jej roli w organizacji balu i za ten ogrom pracy bardzo dziękujemy.

Zamknęliśmy zadania związane z organizacją balu charytatywnego. Pozostały wspomnienia spotkań z wartościowymi ludźmi o wielkich sercach. Dla tych, którzy chcą dołączyć do naszego grona, ważna informacja: w przyszłym roku charytatywny bal walentynkowy odbędzie się 10. lutego.

Już za Wami tęsknimy. Bardzo J

Justyna Wereszczyńska

Wsparli nas:

Lukasz Niewęgłowski, Hovet Sp.j., Społem Lubartów Sp. z o.o., PeKaO S.A. I O/Lubartów,  Zajazd Wincentów,  Jacek Kosacki, Michał Chabior,  Beata i Antoni Olesiejukowie, Beauty Dental Clinic, Patrycja i Adam Pawłowscy, Sylwia i Radosław Guzowie, Salon Optyczny Laskowska&Witek, Małgorzata Wronowska, Urszula Czakon, Barbara Nowakowska, Torii Shusi Lubartów, Clean&Gren, Henry Kruse Polska, Splast Sp. Z o.o. Krosno, Katrin, Lakma