Zielone lato w Stance

artykuł przeglądano: 120 razy

Zakończyliśmy turnus aktywizujący w Stajni Stanka. Nasi podopieczni mieli okazję poznać tajniki opieki stajennej, wzięli udział w zajęciach hipoterapeutycznych, plastycznych, muzycznych, sportowych. Samodzielnie wykonywali mydełka, kule do kąpieli, perfumy. Wszystkie wspomniane formy aktywności cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a nasze dzieciaki z niecierpliwością czekały na każdy następny dzień turnusu.

Dlaczego? Bo jest to nie tylko forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aktywności zostały tak pomyślane, by rozwijać kreatywność dzieci, przełamywać ich obawy (jazda konna). Kontakt z żywym zwierzęciem ma ogromne znaczenie w rozwoju dzieci, a fakt, że same mogą o czymś decydować (zamawianie posiłków), ma niebagatelne znaczenie w budowaniu ich poczucia własnej wartości. Na koniec były dyplomy, ognisko z kiełbaskami i wspomnienia kolejnych dni.

Turnus nie mógłby się odbyć, gdyby nie finansowe wsparcie Urzędu Miasta Lubartów. W ramach dotacji otrzymaliśmy na ten cel 6.000,00 złotych. Całkowity koszt finansowy zadania to kwota 10.400,00 zł. 4.000,00 zł stanowi nasz  wkład własny finansowy. Prócz tego Stowarzyszenie poniosło koszty wkładu własnego niefinansowego w postaci pracy społecznej naszych członków, wycenionej na 3.400,00 zł.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. A jak było na turnusie? Zapraszamy na fotorelację.